A Jobbik egykori roma képviselője lesz Gyurcsányék új politikai igazgatója
„Feri mostantól nem csak Szentesért dolgozik” – fogalmazott a DK elnöke.
Tovább erősödött januárban a Fidesz-KDNP, a Jobbik támogatottsága csökkent, de még így is jóval többen szavaznának rá, mint az MSZP-re. Több kis párt 2 százalék körül mozog – derül ki a Századvég legfrisebb felméréséből.
A Századvég legújabb, pártok támogatottságát vizsgáló kutatása szerint januárban tovább erősödött a Fidesz-KDNP, a Jobbik támogatottsága csökkent, a baloldalra pedig még mindig a belső szavazói mozgások jellemzőek.
A Századvég Alapítvány legfrissebb pártpreferencia-felméréséről készült összefoglalóban, amelyet a kutatóintézet csütörtökön juttatott el az MTI-hez, azt írták: az elmúlt hónapok legfontosabb tendenciája a kormánypártok újabb erősödése volt. A Fidesz-KDNP előnye továbbra is stabil az ellenzéki pártokkal szemben, jelenleg a teljes népesség 33 százaléka támogatja – írták.
Közölték: a Jobbik tovább gyengült, jelenleg 12 százalékon áll. A MSZP-re a lakosság 8, a Demokratikus Koalícióra 7 százaléka voksolna, az LMP-t 5, az Együttet pedig 1 százalék támogatja. Egyéb pártokra a lakosság 2 százaléka szavazna. A bizonytalan szavazók aránya január végén 32 százalék volt.
Vezet a Jobbik az MSZP előtt
A Századvég kiemelte: a kutatás tanúsága szerint a biztos szavazó pártválasztók körében is erősödtek a kormánypártok. Ebben a körben 45 százalék voksolna a Fidesz-KDNP-re, 22 százalék a Jobbikra, míg 14 százalék az MSZP-re. A biztos szavazók 10 százaléka választaná egy most vasárnapi parlamenti választáson a Demokratikus Koalíciót (DK), 5 százaléka az LMP-t, 2 százaléka az Együttet. Más politikai pártokra a biztos szavazók összesen 2 százaléka szavazna, ezek támogatottsága (például a Liberálisok, a Párbeszéd Magyarországért (PM), és a Modern Magyarország Mozgalom (MoMa)) egyenként nem éri el az 1 százalékot.
A Századvég telefonos kérdőíves közvélemény-kutatása január 22-26. között készült, ezer véletlenszerűen kiválasztott felnőttet kérdeztek meg. Az elemzésben közölt adatok legfeljebb plusz-mínusz 3,2 százalékponttal térhetnek el attól az eredménytől, amelyet az ország összes felnőtt lakosának megkérdezése hozott volna.